Július 28. Szabolcs névnapja van

5820 Mezőhegyes, Külterület 0646/15 hrsz. Tel.: +36 68 566-200 & Mobil: +36 30/337-7650 info@semex.hu

Image

2008-ban a Semex részt vett egy kanadai-amerikai közös kutatásban, mely a mai fejlett genomvizsgálat előfutára volt. Ennek köszönhetően a Semex összes fiatal tenyészbikája, és a már értékelődött bikák nagy része is genomvizsgálat alá került.A genomvizsgálat célja a tenyészértékek minél pontosabb megállapítása, mind a fiatal saját teljesítménnyel nem rendelkező tenyészbika vonatkozásában mind a nőivarú állomány tenyészértékeinek megbízhatóságának növelésében.
Az ivadékvizsgálati rendszer fenntartása mellett a Semex fő célja a GENOMAX szegmens bevezetésével a választható bikakínálat, genetikai variancia szélesítése volt, hogy partnereink az igényeiknek megfelelő tenyészállat kiválasztásával még nagyobb genetikai előrehaladást érhessenek el állományukban. Nem elhanyagolható tény, hogy folyamatosan naprakész információkkal szolgálunk a genomikus eredményekkel kapcsolatban, ezzel is segítve Önnek a lehető legjobb bika kiválasztásában.


Genomax szaporítóanyag ajánlatunk

2017. április TÉB - Amerikai Egyedmodell alapján
KplszBika neveApaAnyai nagyapaSzül.évTPINetMeritTej fontZsír fontZsír %Fehérje fontFehérje %TípusTőgykompozitLábkompozitSzom.sejtEll.mut.Hasz.Ét.
27969ABBOTTSATISFACTIONMOGUL201408282501616678620.13380.072.62.721.82.736.94.9
30246ADORABLESUPERSHOTMCCUTCHEN2015061226366971249620.05500.052.232.551.662.767.76.7
29075AFTERBURNERFLAMEMOGUL201406182520652700610.13430.081.881.321.822.757.26.3
AGENT-REDOLYMPIAN *RCMOGUL201409092223361238160.03110.022.332.611.962.77.65
ALLCLASSALTA1STCLASSDOORMAN201506012536635914540.08350.033.33.142.032.577.46
ALLIGATORKINGBOYMCCUTCHEN2015011525425821358580.03450.013.442.911.662.727.13.8
ALLTIMEMODESTYAHEAD2016032126988511675840.08630.051.941.661.133.016.97.1
30708ANAKINJEDIPURE201601302760772218480-0.01740.032.432.11.937.95
ANNUITY-REDENTITLE *RCOLYMPIAN *RC201511052431575110429-0.04390.021.772.4912.616.45.8
29731APPLICABLESILVERMCCUTCHEN201505272589639964630.1420.053.153.362.572.647.95.5
29341APPRENTICE *RCKINGBOYSUPERSIRE2015051127268271579690.03530.022.362.111.492.667.38
30244APTITUDEDAVINCIEPIC201406202525632840690.13440.072.182.631.962.727.85
ARCHIMEDESSILVERMCCUTCHEN2015052426116661527630.02530.032.682.551.842.737.95.2
27067ARKANSASSUPERSIREMAN-O-MAN2014012924686801709670.01540.011.031.010.552.8265.3
28851ARMOURJABIRSUPERSONIC201401202405529516530.12320.061.741.21.132.715.83.7
ASTHON-P REDKANU-P-REDSAVAGE *RC201406061776120154230.071-0.011.171.461.042.958.1-0.3
28969ASTRALTANGOMOGUL20141026261669517896505201.81.792.342.776.75.4
26028ATWORK *RCSUPERSIRESUPER201304142468734998750.14410.040.810.770.412.85.76.9
AVIATORSUPERSIREFREDDIE201305032446644840660.13370.041.281.291.412.735.65.4
27600BALTHAZARBALISTOEPIC201405032442591561680.17550.141.561.061.682.756.64.6
27503BALZACBALISTOSUPERSIRE20140927259678311781030.21680.111.470.631.112.87.34.9
BERLIOZMONTEREYJACKMAN201505132528651826510.08380.052.442.321.812.687.87.5
BLOOMFIELDDELTANUMERO UNO2015080227528753291050.34290.072.372.331.412.638.47.7
BOOMERLITTLETONNUMERO UNO201505182675783994930.2450.051.741.211.22.668.66.4
BRICKMAKERSILVERSUPERSIRE201510012652773954880.19480.072.111.791.292.758.16.3
BUBBLEBOXJOSUPERMOGUL2015032026728382147900.0459-0.021.71.41.632.916.86.8
27814BYWAYMERIDIANG W ATWOOD2012120721451969708-0.121-0.033.743.661.852.947.31.1
C-SUITESPRINGBOMBERO201512062633751876790.17420.062.12.691.792.668.66.5
CALEB-PBOMBEROCASTAWAY201410122417630140948-0.0233-0.041.251.240.432.6477.2
CALVONBOMBEROMORGAN2014122826187451387690.06490.031.781.630.882.636.77
CAPEMAYOCTOBERFESTSUPERSIRE2015060125968351610760.06590.040.670.680.512.557.88
CARDINALSYODERMCCUTCHEN201505192682785958760.15360.032.692.622.532.776.87.9
CASPERMONTEREYMOGUL2016031525505951403580.02440.013.383.142.562.998.24.6
CERTAINSUPERSIREFREDDIE2013011323736281479740.07500.021.050.531.043.086.64.5
CHARLES-PPOWERBALL-POAK201505012517611145844-0.04510.031.841.371.352.946.74.1
26723CINDERDOORDOORMANIOTA201311052318332848380.02380.043.472.342.372.848.60.9
CLARKSUPERMANMULTIPLY2015100226908261687870.09610.041.871.221.772.685.96.6
30247CLASSIC1STCLASSMCCUTCHEN201504122446483866440.04340.033.313.252.522.86.94.3
CONSPIRECRABTREEMOGUL201402252481645527500.11310.051.251.731.242.576.47.4
28966CRACKSHOTSUPERSHOTMOGUL2015030625727751730840.07530.011.561.611.062.85.96.4
28579CRAYOLAPULSARMOGUL201506102602737919550.07420.051.841.911.612.836.17.9
DISPLAYSILVERDAY2015053126927921358800.11480.022.572.731.972.636.96.6
29526DISTANCESUPERSHOTMOGUL201504042550649210160-0.0755-0.022.191.671.432.8686.1
28246DOORSOPENDOORMANDORCY201311132498601654660.15320.052.682.6822.4810.15.4
DRAFTPICKMAIN EVENTMOGUL201408032520659705650.14400.071.641.611.972.866.66.2
DRIVEMERRICKDOORMAN201601232324313792370.032604.0632.772.6691.6
DUNFEEYODERNUMERO UNO2015110826868666071020.29430.091.641.311.512.897.27.6
EFFUSIVEPUREMORGAN2015013126298122019800.016101.561.011.113.016.47.2
ELVISSUPERSHOTMUNITION2015021925537461741670.01600.031.141.030.322.896.97.1
EMERONUMERO UNOROBUST2012103024906421106650.09430.042.081.411.282.747.66.1
ENTAILMCCUTCHENSNOWMAN201307152399562155456-0.01490.012.612.112.042.895.73.6
ENZOOCTOBERFESTSUPERSIRE201507172555785254187-0.0368-0.031.070.610.742.837.96.4
ESPION-PPOWERBALL-PMOGUL2015050124114971080410440.042.051.940.992.917.23.1
ESTEEMSUPERSHOTNUMERO UNO2015020524816721443560.01530.041.41.250.542.918.67.2
29524ETESIANSUPERSHOTMCCUTCHEN2015030626047401768690.0146-0.032.112.041.162.896.27.1
29733EUGENIOSUPERSHOTMCCUTCHEN2015031026307411624630.0144-0.022.262.441.542.796.47.5
EXPANDERHIGH OCTANENUMERO UNO201501262457467128436-0.053703.293.111.242.789.14.6
28248EXTREMESUPERSIRESNOWMAN2013020524406401723660570.021.81.371.12.896.84.8
29391FEDEXLOTTOMAXMOGUL2015040125367381121780.1330-0.012.11.981.282.625.97.2
FLAGDAVINCINUMERO UNO2014100525006751124760.12450.041.941.741.332.827.76.3
FLAMINGOMONTEREYSUPERSIRE201505222443548151450-0.0341-0.023.462.92.032.878.54.9
FLIRTBAYONETKINGBOY2016032526907841314720.08540.052.592.31.632.897.87
FOLKLORISTBOMBEROMOGUL2014080124636011265550.0332-0.0222.180.892.747.35.8
GALAHADPENMANSHIPJACEY201511032636678869540.08530.092.361.881.692.666.76.2
GALAPAGOSDEDUCTIVEMOGUL201406192464586664510.09300.041.952.161.092.747.26.6
GALWAYCONSTABLETANGO201511232644735854840.19500.081.841.360.882.697.65.8
26728GENTLEMERIDIANBEACON201305312416569201354-0.0751-0.032.521.961.452.936.24.1
28247GOVERNORFLAMESUPERSONIC201403012458589109510.18180.061.8321.12.647.46.6
GRAMMOGULIOTA2013010524786531280800.124002.051.591.963.036.34.5
30088GRANITEMONTEREYSUPERSIRE2015060226697911385890.13490.032.472.061.763.016.26.3
GYMNASTDOORSOPENJABIR2015092426777081245690.08530.062.242.021.642.6186.1
GYPSYCAPITAL GAING W ATWOOD201602252153261121832-0.0519-0.063.492.41.642.897.61.4
29340HARMONYSUPERSHOTOAK2015050126447741651800.07630.051.791.441.022.727.66.5
HAYLOFT-PMONTEREYNUMERO UNO201508162450556924530.07280.012.972.411.712.718.35.8
HERALDBAYONETRACER2015100726167341330720.08520.042.172.470.952.916.55.8
27333HIGH OCTANEMCCUTCHENOBSERVER201302202389447143644-0.0434-0.033.123.141.582.758.33.3
HONEYMOONSILVERJACEY2015102126917271286860.14520.052.822.322.362.658.34.9
29923IMAXSPRINGMOGUL2015091327918842013920.06620.012.492.551.772.916.26.6
INTEGRAL *RCSYMPATICO *RCSHOTTLE201305182279402-86530.2190.042.52.761.912.657.93
30248INTREPIDSILVERMCCUTCHEN2015051626537191715660.01590.032.362.052.652.896.86.3
28846JAVELOTDAVINCIMOGUL2014101525696981034870.17490.072.272.222.212.884.85
KARTINGENTAILSUPERSIRE201509012583721197071-0.0151-0.032.392.431.642.745.66
KASHMIRKINGPING W ATWOOD201504272410418202400.12230.063.593.392.312.727.83.4
29390KERRIGANKINGBOYNUMERO UNO2015040126597431410690.06520.042.52.041.472.728.76.8
KIPPERHIGH OCTANEALTA5G201601112330372103334-0.023003.553.342.182.828.13
LEAP YEARMONTEREYDOORMAN201602292454494611620.14320.053.332.252.192.767.93
LEGION-REDDRESSER *RCDESTINED *RC20150311231143358918-0.01330.052.322.011.962.797.24.5
30579LIGHTHOUSESPRINGDISTINCTION2015110327237501158610.07440.042.52.882.12.728.56.9
27334LINEMANMOGULMAN-O-MAN201210092393509641500.1310.042.232.411.992.76.93.2
26898LITTLETONSUPERSIRESNOWMAN201305162481688252677-0.0762-0.051.620.910.832.818.24.9
LOCKHEEDALTASPRINGMERIDIAN2015080226287591767870.0850-0.012.532.661.722.747.75.4
26900LOTTOMAXNUMERO UNOSUPER201210262277502343430.12120.012.1120.952.717.66.8
29921MACADAMSILVERMUNITION2015051226497801611890.11520.012.322.212.162.727.16.3
MANSFIELDSUPERSHOTMCCUTCHEN201509172612685156346-0.05500.011.991.751.352.76.76.6
MATTERSOCTOBERFESTMOONRAY2015072826838511600790.07570.041.160.971.42.727.38.1
MERJACKMAIN EVENTMCCUTCHEN201408192521537511390.07280.053.023.252.552.7685.3
MESMERMOGULPLANET2012111023065491226540.03390.011.351.761.232.9764.9
MONTREALMOGULFREDDIE2012112023925671308730.0934-0.022.042.111.53.096.33.9
28585MULTITUDEMONTROSSNUMERO UNO2015010226377391582810.08560.032.151.862.112.867.95.6
MUSCADETMOGULJEEVES201212232545655995590.08440.052.042.072.12.886.66.6
MYSPACEMOGULPLANET2012100124217121431810.1450.011.321.210.64355.9
30250OASISSILVEROAK2015051426777861216830.13490.042.211.952.162.697.87.2
28245OCTOBERFESTALTAOAKDORCY201310012501664187664-0.0251-0.021.391.271.532.638.86.1
OPTIMISTSILVERSUPERSIRE20151215266979717411000.12600.032.362.271.482.868.55.7
29073ORIONKINGBOYMOGUL201412172585643178458-0.0442-0.043.242.621.842.716.75.4
30089OUTFITTERSILVERMASSEY2015041826377161157720.11480.052.392.392.082.5385.9
28592OUTLOOKSUPERMANMOGUL2015080225598101704800.06530.011.111.160.552.935.67.4
PERSEUSPENMANSHIPDOORMAN201512052694784827720.15510.12.131.861.572.625.46.4
29734PLEDGEPULSARSHAN2015040226166831063640.08420.042.622.431.632.796.56
PRAISEMUSCADETENFORCER201511222625664127847-0.01540.062.092.141.522.786.86.3
RANDALLLOPTIMUMNUMERO UNO2015050725797041386580.02440.012.41.991.352.635.76.8
RAVJEDIALRIGHT2016032927037971388730.08530.042.471.971.562.787.2
ROUTERDOORSOPENSUPERSIRE2015081927057421342790.11490.032.542.481.652.558.76.1
ROWENLOTTOMAXSUPERSIRE2014120125177021149710.1390.022.121.680.692.648.27
30251RUGBYMONTEREYSTERLING2015082125796521297590.04440.023.032.421.692.798.35.9
RUNAWAYLOTTOMAXSUPERSIRE2014120125097121787890.0850-0.011.520.970.552.897.75.5
SAVAGE *RCSUPERSHOTCASHCOIN2015041325437041369660.06500.031.832.230.522.726.85.9
SCHUMACHERSPRINGSUPERSIRE2015080426717761877710.01580.011.721.711.172.698.27.4
SCORPIONMUSCADETOAK2015091526917781252650.07520.052.262.451.82.746.87.1
30235SEQUENCEMONTEREYMOGUL201506022552639934680.12410.052.92.792.232.937.14.3
SERGIOMONTEREYOAK2015102626087101531600.02500.022.351.741.432.857.47.2
SIXPACKSILVERSUPERSIRE2015052826207341408870.12560.051.911.722.262.747.25.2
26561SOCIETYSUPERSIREBAXTER201305092458663956580.0828-0.011.761.831.642.646.97.4
27968SOLOMONDOORMANLAVANGUARD201308112086137-17230.0980.033.712.92.092.927.8-0.9
28736SPIDERMANPURENUMERO UNO201409172569652153850-0.0341-0.012.272.181.872.796.77
SQUADRON-PPOWERBALL-PSUPERSIRE2015042924816181297580.03510.041.71.561.092.886.74.2
STETSON-PSUPERMANMCCUTCHEN2015081125927591625920.12580.031.691.350.932.917.15.3
STUTTGARTSPRINGSUPERSIRE2015070126007741516640.02500.021.31.71.082.757.27.7
SUMMITJABIRPLANET201311042320541-339440.21150.091.060.961.252.675.66.5
26719SUPERMANSUPERSIREMAN-O-MAN2013081525287702006920.06650.021.110.750.22.935.55.1
26560SUPREMACYSUPERSIRESNOWMAN201306172348630226171-0.056601.30.920.472.8173.9
30252SYLVESTEROCTOBERFESTJABIR201507282609676144149-0.02460.012.121.792.032.537.47
30237TABASCOOCTOBERFESTMOGUL2015070726167461331840.12490.032.072.151.952.748.15.3
TRAJECTORYDRACO 15006SUPERSIRE2015071926748542235860.01780.041.3410.082.858.16.4
TREMENDOUSJEDITANGO201603232736773241276-0.057502.121.851.972.937.85.4
UNICORNSPRINGTANGO201510172623717676560.11370.061.171.851.372.647.97.4
30253UPRIGHTKINGBOYNUMERO UNO201410152564665898670.12420.062.472.260.992.885.6
VIEWPOINTSILVERSUPERSIRE2015110827438601719890.08600.032.051.911.422.727.27.4
26715WHITESIRESUPERSIRESNOWMAN201307292347560183862-0.0350-0.021.090.771.032.737.94.2
27338WICKHAMMOGULSNOWMAN2012122423624891380590.034102.141.952.22.856.52.6
WONDERSUPERSHOTMUNITION201504132582741193369-0.01700.051.11.140.422.86.76.2